11. ročník silničního závodu na 10 km ve slovenské Myjavě. Start i cíl závodu byl na nám. M.R. Štefánika.

Lukáš Kučera k závodu napsal:

Kopaničiarskou desítku jsem běžel dvakrát a dvakrát zde vyhrál. Naposledy se konal v roce 2019, pak konání přerušil Covid.
Znovu se objevily propozice od té doby až letos. Účast jsem docela rozmýšlel, protože jsem byl ještě docela unavený z náročného Zátopka.
Nakonec jsem si ale říkal, že bych mohl zkusit vyhrát potřetí, tak jsem nakonec na Slovensko vyrazil.
Už od rána chladno a cestou začalo pršet. Déšť přestal až asi 15 minut před startem. Trať se běží na 3 kola, celá po silnicích města.
Celkově to je necelá desítka, asi 9,7km.
Při rozklusu a rozcvičování jsem nikoho známého neviděl, ale na startu byli dva mladíci, kteří vypadali na to, že by mohli běžet rychle.
To se nakonec z poloviny vyplnilo. Hned po startu jsme se utrhli 3 závodníci, ale už během asi 1km jsme byli jen 2.
Už po 2km mi ovšem slovenský závodník začal utíkat také. Bylo vidět, že si jde v pohodě svoje tempo.
Při průběhu do druhého kola už s mírným náskokem si v klidu dokonce mával na diváky okolo cíle.
Rozdíl mezi námi se v průběhu celého závodu postupně zvyšoval. Doběhl jsem tedy bezpečně na druhém místě v čase 31:34 se ztrátou 1:06.
V kategorii 40+ první. Vyhrál Michal Staník, kterému je 21 let, no poněkud mladší než já :)
Když jsem se s ním chvíli bavil v cíli, tak říkal, že oficiální 10km má za 30:26, což je slušné.
Jinak tam konkurence moc nebyla, vzhledem k tomu, že 2. – 5. místo jsme obsadili závodníci kategorie 40+ a 3. měl na mě ztrátu asi 2:45.