V neděli v Praze po dvou leté pauze proběhl Volkswagen maraton Praha, který vždy kolem tratě lemují houfy fandících a podporujících diváků, kteří pro závodníky představují hnací motor. Závodu se zúčastnil Honza Benko, Jana Mosiurczáková a Veronika Tribučková.

Veronika Tribučková a Jana Mosiurczáková k závodu napsaly:

V neděli 8.5. jsme se s Jančou postavily na start tak obávaného maratonu, hrozně jsme se těšily,ale zároveň jsme věděly, že nemáme tolik naběháno a že to bude náročné. Už od rána bylo velké teplo,což moc na běh nemusíme,ale snažily jsme si to nepřipouštět. Strategie byla jasná,jdeme si to užít! To se v první půlce dařilo, bohužel horko bylo opravdu neúprosné a mně se udělalo špatně od žaludku,začala jsem se trápit,přišly křeče do žaludku a už jsem nemohla polknout ani vodu,na 37.km jsem to nevydržela a vyzvracela jsem se, na chvíli se mi ulevilo,podařilo se mi za podpory Janči znovu rozběhnout, ale žaludek se rozhodl,že mě řádně potrápí,poslední kilometry už jsem si nepřála nic jiného,než být konečně v cíli. Díky Janče,která mně byla v tu chvíli velkou oporou,se mi podařilo závod dokončit. Byl to neskutečný zážitek,úžasná atmosféra a i přes to trápení,jsem moc ráda,že jsme se mohly závodu zúčastnit. Verča a Janča