V sobotu 9. října proběhl již 33. ročník ENERVIT Benešovského maratónu a půlmaratónu Pojizeřím. V malebném údolí Jizery absolvují běžci mezi Benešovem u Semil a Dolní Sytovou tratě v délce 10 km, půlmaratónu a maratónu.

Jan Malý se zúčastnil půlmaratonské trati, kterou zdolal za 1:21:07, což v kategorii Muži C (1967-1976) bylo 1. místo.

k závodu dodal: závod i zázemí bylo výborné, jen škoda menší účasti. V tak silném větru se po jednom běhá špatně.

Oldřich Johan k závodu napsal:

Benešovský 1/2 maraton – běžel jsem ho poprvé a zároveň to byl první závod v plném provozu což mi moc nevyhovovalo, ale brzy jsem si zvykl. Nakonec se mi běželo pěkně, ve stejném tempu po celou trasu a s konečným časem 1:49 ?? jsem spokojený.

Adéla Johanová k závodu napsala:

Dnes nám vyšlo počasí, sluníčko svítilo, zima byla, ale na běh supr. Běžela jsem 10km v osobním rekordu 47:07, takže jsem spokojená. První 4 kilometry jsme běželi v balíku, ale pak jsem se utrhla a až do cíle jsem běžela opět sama, což se projevilo mezi 7. – 8. kilometrem, kde jsem měla krizi a trošičku se trápila, nakonec hlava vyhrála a skončila jsem na třetím místě v kategorii žen celkově. Závod byl fajn, všem díky. ?