Seriál Běhej lesy napsal na Jizerské sedmou letošní kapitolu. Téměř dva a půl tisíce běžců si to rozdalo na tratích 12, 23 a 50 km. Letní počasí přilákalo do srdce Jizerských hor, do Bedřichova nejvyšší účast ve své historii. Nejdelší závod na 50 km věrně kopíroval trasu zimní Jizerské 50. Ultramaratonská trať byla velikým lákadlem, kapacita 300 závodníků se naplnila již dlouho před samotným startem.

Iveta Fořtová – 4. místo v kat. Z49 (10. v ženách celkově) v čase 4:31:30 (50 km)

Veronika Tribučková – 59. místo v kat. Z39 (88. v ženách celkově) v čase 2:24:52 (23 km) – Trasa závodu byla moc pěkná, ale v tom horkém počasí náročná. Na trati jsme se s Jančou vzájemně podporovaly a šťastně ve zdraví doběhly do cíle.“

Jana Mosiurczáková – 27. místo v kat. Z49 (89. v ženách celkově) v čase 2:24:52 (23 km)

Martin Fořt – 1. místo v kat. M59 (4. celkově) v čase 1:32:45 (23 km)

Zbyšek Lhota – 5. místo v kat. M39 (5. celkově) v čase 42:54 (12 km)

Roman Koravský – 2. místo v kat. M59 (11. celkově) v čase 44:29 (12 km)