Pardubický triatlon

„Tento velmi rychlý závod se odehrál za letního počasí v příjemném zázemí a se spoustou rychlých závodníků. Klasické distance sprinttriatlonu (750-20-5) přilákaly kolem stovky závodníků. Plavecká část se odehrála v Labi, pár set metrů před zdymadlem. Voda měla na řeku příjemnou teplotu, vklidu šlo plavat bez neoprenu. Lehce zkrácené plavání mi hrálo do karet. I tak jsem díky nedostatku plaveckého tréninku v posledních týdnech lezl z vody hodně vzadu (tempo 1:41/100), ale s dobrým pocitem. První depo mi maximálně sedlo a dle výsledků jsem tam strávil nejméně času ze všech závodníků. Bezháková cyklistická část sestávala ze 4 okruhů, vedených v přilehlém parku a blízké zástavbě. Povrch byl na české poměry velmi dobrý a profil byla totální placka. Hodně foukal vítr, ale i tak byla cyklistická část velice rychlá. Zajel jsem v těchto podmínkách průměr 36 km/h, což hodnotím dobře. Po kole jsem byl dle mého odhadu až kolem 23. místa. V druhém depu proběhlo vše opět výborně jako v depu prvním. Do běžecké části jsem vběhnul se svěžíma nohama, zařadil mód terminátor a začal sbíhat soupeře. Běžecká část vedla podél Labe a byla okořeněna čtyřmi výběhy a seběhy mostů a mostků. Jinak to byla placka podél vody. V prostředních třech kilometrech jsem seběhnul velkou část soupeřů díky strojovému tempu 3:37/km. Takto se mi běžecká část v triatlonu nepovedla několik let! Závod to byl velmi pěkný, velmi rychlý a velmi dobře zorganizovaný. Rád se sem za rok vrátím!“