Šestnáctý ročník Běhu do vrchu na Svatý Hostýn v Bystřici pod Hostýnem uspořádala Orelská jednota ze zdejšího města jako veřejný závod v běhu do vrchu. Také tato běžecká akce byla zařazena do Maratónstav Českého poháru v běhu do vrchu. Letošní termín Běhu na Svatý Hostýn vyšel na 24. srpna a závod byl odstartován ve 13 hodin ze zdejšího náměstí TGM. Cíl byl na vrcholu Hostýnu u rozhledny v nadmořské výšce 735 metrů. Běžce čekala tedy trať dlouhá 5 km s převýšením 422 metrů z počátku po silnici a pak po lesních cestách v nádherném prostředí Hostýnských vrchů. Na trať za hodně nepříjemného dusna vyrazilo přes 180 účastníků.

Lukáš Kučera – 1. místo celkově v čase 22:11 – „Jsem hrozně utahaný. Musel jsem to napálit, abych si udělal nějaký náskok, kdyby mi to v kopci nešlo. A stejně jsem běžel pomalu. O 20 vteřin pomaleji než naposledy.“

Vláďa Vacarda – 1. místo v kat. MD69 (22. celkově) v čase 27:01