V sobotu 18. srpna 2018 se uskutečnil VII. ročník běhu „Veltrubská desíka – Memoriál Ivana Kašpara“ a VI. ročník běhu „Veltrubská čtyřka“. Na start silničního 10 km závodu s minimálním převýšením se postavilo 85 závodníků a závodnic. Start i cíl byl na hřišti SK Čechie Veltruby.

Jiří Křeček – 2. místo celkově v čase 35:17 – V sobotu byl na plánu poslední těžší trénink před sérií závodů, která mne od teď čeká. Byl to tempový běh. Dobrou náhodou se běží kousek od mého bydliště Veltrubská desítka. Tak jsem si řekl, že závod je nejlepší trénink. Panovalo krásné slunečné počasí, bohužel teplota byla vysoká a na trati se nebylo kde schovat. Od začátku jsem se utrhl od ostatních s Jirkou Millerem, se kterým jsme zběsilým tempem pokračovali dále. Asi v půli trati se povedlo Jirkovi ode mne odpoutat a vytvořil si drobný náskok. Další 2 km jsem ho zkoušel doběhnout, ale Jirka běžel stále výborně, jelikož jsem věděl, že mám velký náskok a Jirku už nedoběhnu, tak jsem si trochu zvolnil a doběhl si pro 2. místo. Věděl jsem, že dnes to není na žádné extra časy a tak jsem čas vůbec neřešil. Nakonec 35:17 což na to, že jsem se rozhodl si přijít zazávodit ráno v 7 hodin není špatné. Jinak závod byl nádherný, skvělá organizace, spousta známých a kamarádů podporovala na trati což bylo super. Určitě doporučuji ostatním z týmu.