Patnáctý ročník Běhu do vrchu na Svatý Hostýn v Bystřici pod Hostýnem uspořádala Orelská jednota ze zdejšího města jako veřejný závod v běhu do vrchu. Také tato běžecká akce zařazena do Maratónstav Českého poháru v běhu do vrchu. Zároveň se zde běželo o medaile z mistrovství České republiky, protože závod byl vyhlášený jako MČR veteránů v běhu do vrchu. Letošní termín Běhu na Svatý Hostýn vyšel na 18. srpna a závod byl odstartován ve 13 hodin ze zdejšího náměstí TGM. Cíl byl na vrcholu Hostýnu u rozhledny v nadmořské výšce 735 metrů. Běžce čekala tedy trať dlouhá 5 km s převýšením 422 metrů z počátku po silnici a pak po lesních cestách v nádherném prostředí Hostýnských vrchů. Na trať vyrazilo rekordních 247 účastníků.

Vláďa Vacarda – 1. místo v kat. M55 (18. celkově) v čase 26:49

Jan Malý – 2. místo v kat. M45 (14. celkově) v čase 26:25