31.prosince se za poměrně teplého a trochu deštivého počasí konal další ročník Silvestrovského běhu okolo 3 přehrad. Letos ovšem i s novinkou… s otužilci, kteří se sešli u jablonecké přehrady u příležitosti nultého ročníku Icemana.

Přesně v 11 hodin odstartovali muži a 10 minut poté i ženy. Celou trať dlouhou 5,2 km lemovalo velké množství povzbuzujících diváků, kteří hlasitě hnali početné pole běžců do cíle. Přes cílový koberec proběhlo celkem 340 závodníků, kterým dominovali Jan Francke mezi muži s časem 18:59.6 minut a první žena tak jako vloni Barbora Jíšová, která trať zvládla za 20:15.9 minut. I letos byl vítězem každý, kdo zdárně doběhl do cíle a výhrou mu byla radost v podobě krásně stráveného silvestrovského dopoledne.

Poděkování za tuto povedenou sportovně-společenskou akci patří především hlavnímu pořadateli Martinu Fořtovi, firmám Eleven, Datacontrol a dalším sponzorům a taktéž všem dobrovolníkům, kteří se na této akci podíleli.

Martin Fořt – hlavní pořadatel v akci

Barbora Jíšová – 1. místo v ženách celkově v čase 20:16 – „Tentokrát byla trať opravdu těžká, klouzalo to kolem celé přehrady a musela jsem si dát pozor na pád, ale vyšlo to.“

Zbyšek Lhota – 2. místo celkově v čase 19:12

Jan Malý – 2. místo v kat. M49 (12. celkově) v čase 20:23

David Pecina – 40. místo v kat. M49 (250. celkově) v čase 31:32

Martin Lukeš – 41. místo v kat. M49 (251. celkově) v čase 31:33

Roman Koravský – 51. místo v kat. M49 (305. celkově) v čase 34:58