Velkému zájmu se těšil již 5. ročník Boreckého půlmaratonu, který se uskutečnil v sobotu 18. března ve Velkém Borku u Mělníka. Každým rokem obliba tohoto závodu stoupá až k rekordní účasti v letošním roce. Na start závodu se postavilo celkem 364 běžců, které neodradila ani teplota kolem 6 °C a nárazový vítr až 40 km/h. Navíc na nedostatek bláta na trati si také nemohli stěžovat, letos to bylo vskutku výživné. Start závodu proběhl na náměstí ve městě Mšeno, kde v rozmezí půl hodiny odstartovaly nejprve ženy a poté i muži. Asi po půl kilometru se všichni vydali do nádherné krajiny Kokořínska, kde přes Harasov, Lhotku a Hleďsebe doběhli do Velkého Borku na fotbalové hřiště, kde byl i cíl půlmaratonu.

Iveta Fořtová – 1. místo celkově v ženách v čase 1:39:14 – „Nebyl to jednoduchý závod. K bahnité trati se v závěru přidal vítr a v takových podmínkách byl běh obtížný, protože člověk bojoval sám se sebou. Celkově jsem však spokojená, měla jsem z výkonu dobrý pocit. Oceňuji navíc i bezchybnou organizaci.“