V sobotu 7.1. se konal běžecký závod Winter Run na 4 a 8 km. Série zimních běhů Winter Run letos poprvé zavítala do Brna a jednalo se zároveň o první letošní závod seriálu. Ani rekordně nízké teploty neodradily běžce od účasti. Na startu se jich sešelo kolem dvou set, což je vzhledm k podmínkám obdivuhodný počet.

Jiří Křeček – 1. místo celkově v čase 12:49 (4 km) – “ Jednalo se o moji běžeckou premiéru v roce 2017. I přesto, že panovaly v sobotu v Brně kruté mrazy a trať byla namrznutá a zasněžená, se mi povedlo s těmito podmínkami poprat velice dobře. Startovaly společně závody na 4km a 8km, kterých se zúčastnil i jeden z mých sportovních vzorů, výborný triatlonista Petr  Vabroušek. Já jsem běžel závod na 4km, ale stejně jsem byl rád, že s ním mohu být na jedné startovní čáře. Ihned po startu jsem šel do vedení a podařilo se mi setřást všechny soupeře a pokračovat v závodu sám, jelikož se mi běželo dobře z tempa jsem moc nepolevoval, což na zmrzlé trati nebylo úplně jednoduché. Nakonec jsem závod na 4km suverénně vyhrál v čase 12:49. Ze závodu jsem měl skvělý pocit, jelikož kvůli zimě se mi hůře venku trénuje a spoustu času tréninku tak musím strávit v posilovně.“