V neděli 18. prosince uspořádal oddíl triatlonu TJ Slavoj Český Brod 24. ročník běhu „Českobrodská vánoční desítka“. Ještě večer před závodem mrzlo, ve 3 hodiny ráno ale teplota vystoupala na nulu a začal padat studený déšť, který na zmrzlém povrchu rychle namrzal a vytvořil pěknou ledovku. Přesto se nakonec v autokempu u Podviničního rybníka odprezentovalo 186 závodníků (147 mužů a 39 žen). Běžci absolvovali tradiční trasu běhu po silničce proti proudu potoka Šembery na obrátku v Dolánkách a pak zpět po stejné trase do cíle u Podviničního rybníka.

cb10-2

Jiří Křeček – 4. místo v kat. M39 (5. celkově) v čase 35:34 – „Jednalo se o obrátkovou trať, která byla celá po silnici a jak tomu v zimních měsících bývá tak byla místy pokrytá i ledem což zrovna nezlepšuje běžeckou náladu. Proto jsem od startu pojal tento závod pouze „tréninkově“. Už od prvního kilometru se mi neběželo podle představ, zřejmě byl cítit včerejší závod v běhu do vrchu a bylo to znát i na mém běžeckém projevu. Až do 8. kilometru jsem se hodně trápil a závod jsem si moc neužil. Na posledních dvou kilometrech jsem se rozběhl a začal tam posílat kilometry na hranici 3:20, z čehož jsem měl radost. Do cíle jsem nakonec doběhl na celkovém 5. místě v čase 35:34, což na průběh závodu a teplotní podmínky není zase tak špatné. Po vydýchání v cíli jsem měl radost, že tato zkušenost je za mnou a já jsem v pořádku doběhl. Jinak bych chtěl poděkovat pořadatelům za skvěle zorganizovaný závod. Sice poslední dobou přibývá závodů, ale málo který je tak skvěle zvládnutý organizátorsky: od zázemí, zajímavé trati, skvělým odměnám, přátelsky-sportovní atmosféře až po výborný vánoční perník.“

Michal Vítů – 15. místo v kat. M39 (24. celkově) v čase 38:43 – „Čas čistě tréninkově na dost rozbitý a ze dvou třetin zledovatělý silnici není na mě špatný.“