Za typicky podzimního počasí se v Hradci Králové uskutečnil čtvrtý ročník maratonu i půlmaratonu vedoucího městem i blízkými lesy. Pořadatelé vsadili na extrémně rychlou trať vedoucí z historického centra do městských lesů. Celá trasa byla asfaltová, jen výjimečně místy trochu kamínky. Mírně zvlněný profil spousta běžců ani nevnímala a když si připočteme teplotu okolo 10 °C a zataženo, máme podmínky jako dělané pro osobní rekordy. Okolo trati bylo i v lese poměrně hodně diváků a i když by se našla místa, kde byli běžci zcela sami, průběh místy předávek, kde byla trať z obou stran obsypaná davy lidí, to vše bohatě vynahradil. Cílem celkem proběhlo 254 maratonců a 1316 půlmaratonců.

Iveta Fořtová – 2. místo v kat. MZ49 (4. v ženách celkově) v čase 3:21:37 (42,2 km)

David Pecina – 1. místo v kat. MM49 (2. celkově) v čase 2:37:33 (42,2 km)

Petr Havelka – 2. místo v kat. MM49 (3. celkově) v čase 2:42:40 (42,2 km)