Triatlon v Beach Park Mlékojedy s distancemi závodu – 500 m plavání, 29 km kolo a 4 km běh. Plavalo se v krásné čisté vodě místní pískovny, trať obrátková – k bójce a zpět. Oproti loňsku doznala cyklistická část úprav – jelo se víceméně podél Labe, směrem na Brandýs. Povrch byl asi z 60% polní cesta (navigace), zbytek asfalt v různé kvalitě, trať byla obrátková. Běžecká část spočívala v oběhnutí pískovny, dvakrát. Běželo se tedy po písku, v různě udusané míře.

Michal Holík – 3. místo celkově v čase 1:25:52 – „V Mlékojedech jsem závodil podruhé. Hned na plavecké části zdrhnul absolutní vítěz J.Brynda. Plavání mi úžasně sedlo, stejně jako před dvěma týdny v Táboře, kde jsem taky plaval bez neoprenu. Z vody jsem vybíhal za J.Bryndou asi s dvouminutovým zpoždením, z vody jsem lezl na čtvrtém místě, asi 20s za druhým a třetím borcem, z čehož jednoho jsem stáhnul už v depu. A začala stíhací jízda, oba borci přede mnou v nedohlednu. První čtvrtinu cyklistiky jsem jel osamoceně, pak mě dojeli dva borci, s kterými se dobře spolupracovalo a v této trojici jsme dojeli i do depa, přičemž jsme stáhli manko na druhého borce. Po druhém depu jsem šel celkem rychle dopředu naší tříčlenné skupiny a začal jsem výrazně stahovat borce přede mnou. Zde však nastal problém. Díky neznačení trati (a mé blbosti, že jsem si poslední kilometr běhu neproběhnul) jsem netrefil jednu odbočku, která byla povolenou zkratkou o zhruba 100 m, zde jsem tedy ztratil čas na borce přede mnou (který běžel o 10s/km pomaleji) a o pořadí bylo rozhodnuto. Nicméně jsem doběhnul na krásném třetím místě, se ztrátou 6 minut na J.Bryndu. V cíli bylo připraveno bohaté občerstvení se spoustou vody a ovoce. Po závodě jsem si na zchlazení svalů dal dalších 700 m volného plavání v pískovně. Voda byla teplá, ale ne tak, že by to vadilo. Na kole moc nefoukal vítr a oproti loňsku jsem si ohlídal tlak v pneumatikách. Na běhu to bylo docela peklo na rozpáleném písku v pravé poledne. Na vyhlášení diplom a dva užitečné vouchery. Moc hezká rodinná sranda akce, za rok znovu!“