61. ročník nejstaršího a nejdelšího českého dálkového běhu Závod, který byl popáté zařazen do série zimních závodů na běžkách ČUS – Stopa pro život, rozprostřel své zázemí tradičně v areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně. Na programu byly trasy 70, 50 a 25 km pro běžkaře, připravený byl i 25 kilometrový závod pro cyklisty na fatbikách. Kouzlo závodu nespočívá pouze v úžasné historii a krásné přírodě, ale také v technicky i fyzicky náročné trati vedoucí po hřebenech Krkonoš. Na 70 km trať se vydávají pouze pětičlenné mužské (nebo smíšené) hlídky. 50 km s 25 km trať si pak mohou vyzkoušet vedle družstev i jednotlivci.