3. závod Brněnského běžeckého poháru s délkou tratě 9,8 km, která vedla částečně po asfaltovém a částečně po štěrkovém povrchu v okolí Vranova.

Viktor Podškubka – 3. místo v kat. MV1 (15. celkově) v čase 33:41 – „Tak jsem se rozhodl, že si v rámci tréninku zajedu zazávodit na BBP. Docela jsem se těšil i když únava z tréninku docela je. Myslel jsem, že to bude jak psali v propozicích silnice a lehce někde šotolina. Po startu na motokrosovém závodišti jsme vyběhli do dost prudkého stoupání po silnici. Po 500 m jsem myslel, že padnu a nedám to. Pak jsem to trošku rozběhl a začal stahovat. No pak přišla polňačka a bahno. To ještě furt šlo. Co mě dostalo byl 2x výběh do schodů (to byl masakr). Jinak tak z 80% bahnitý kros. No pro mě zážitek. A to jsem ještě minul odbočku a ztratil tak 30 sekund. Byla to necelá desítka (tak 9,5 km). Atmosféra závodu parádní, lidiček hodně a za 50 Kč startovného – občerstvení a pěkné ceny.“