Za typicky podzimního počasí se v Hradci Králové uskutečnil třetí ročník půlmaratonu vedoucího městem i blízkými lesy. Letos premiérově se konal zároveň i maraton. Pořadatelé vsadili na extrémně rychlou trať vedoucí z historického centra do městských lesů. Celá trasa byla asfaltová, jen výjimečně místy trochu kamínky. Mírně zvlněný profil spousta běžců ani nevnímala a když si připočteme teplotu okolo 10 °C a polojasno, máme podmínky jako dělané pro osobní rekordy. Euforii z ideálních podmínek trochu brzdil silný vítr, ale ten foukal nepříjemně proti hlavně v první fázi závodu, kdy se ještě běželo ve skupinkách a všichni měli dost sil, zhruba tři kilometry před cílem pak naopak pomohl. Okolo trati bylo i v lese poměrně hodně diváků (o městě nehovoříme, tam je početná divácká kulisa takřka samozřejmost) a i když by se našla místa, kde byli běžci zcela sami, průběh místy předávek, kde byla trať z obou stran obsypaná davy lidí, to vše bohatě vynahradil. Cílem celkem proběhlo 295 maratonců a 1252 půlmaratonců. Závodů se zúčastnili také běžci ERT v početné sestavě a opět velmi úspěšně.

Jirka Čivrný – 1. místo celkově v čase  2:36:12 (maraton) – „Jsem rád, že jsem mohl splnit svůj slib z loňského roku. Tehdy jsem řekl, že pokud se tu letos poběží maraton, přijedu a pokusím se vyhrát.“

David Pecina – 1. místo v kat. M49 (2. celkově) v čase 2:41:32 (maraton)

Viktor Podškubka – ze zdravotních důvodů musel bohužel odstoupit (maraton)