První zářijový víkend byl na programu poslední díl nového běžeckého seriálu Běhej lesy. Tentokrát se závodníci vydali do Bedřichova v Jizerský horách na trať kultovní Jizerské 50, ovšem v její letní, běžecké variantě. ČEZ Jizerská 50 RUN přilákala 1 251 závodníků. Hlavní tratě na 50 km (857 m), na 23 km (485 m) a na 12 km (264 m) nebyly nikterak technicky, ani profilově náročné. Ostatně stejně, jako tomu bylo na tratích kolem Karlštejnu, v Lednicko – valtickém areálu a na Bílé.

Obdivuhodný výkon předvedla první žena, Tereza Zuzánková, která zvítězila v čase 3:31:23 hod. na celkovém 5. místě – „Bylo to moc příjemné, skvěle se mi běželo, i když to bylo hodně dlouhé. Neměla jsem žádnou krizi. Do 18. km jsem se držela ve skupině, pak jsme běželi ve dvou a v závěru už jsem byla úplně sama. Je hezké, že jsem první vítězka. Jen mě teď budou chtít všichni překonávat a na to se netěším. Každému bych doporučila do Jizerských hor přijet a zaběhat si tady. Já to tady miluju a chtěla jsem si tuto trať proběhnout. Že to bylo při závodě, který jsem vyhrála, je bonus.“

Iveta Fořtová – 1. místo ve své kat. (5. celkově) v čase 4:10:52 (50 km)

Adélka Stráská – 3. místo ve své kat. (4. celkově) v čase 51:35 (12 km)

O vítězi na poloviční trati (23 km, 485 m) se rozhodovalo na posledních metrech, neboť všichni tři muži doběhli v rozestupu 11 vteřin! Nejlépe zafinišoval Jiří Čivrný, jenž zvítězil s časem 1:25:38 hod.

Víťa Jantsch – 1. místo ve své kat. v čase 1:07:28 (12 km)

Ondřej Vízek – 19. místo ve své kat. (20. celkově) v čase 1:38:22 (23 km)

Daniel Kučera 13. místo ve své kat. (13. celkově) v čase 1:36:23 (23 km)

V Bedřichově se rovněž rozhodovalo o vítězích celého seriálu Běhej lesy. Titul „Lesů pán“ na delších tratích vybojoval vyrovnanými výkony Daniel Kučera (startující v barvách ERT). Jeho protějškem v ženské kategorii, tedy „Lesů paní“ se stala Iveta Fořtová . Na kratší trati se stala „Lesů paní“ Adéla Stráská.