Běh Kolín–Velký Osek–Kolín sice patří mezi nejstarší české závody, ale v posledních letech mu vyrostli soupeři. Vloni silniční rovinatý závod prodloužili na půlmaraton – 21,1 km. Před rokem závod dokončilo 110 vytrvalců, letos 140. Závod měl v soutěži žen i mužů jasné vítěze, víceméně ve stylu start cíl. Našeho Jiřího Čivrného sice v úvodu trochu škádlil Petr Pinďák z Varnsdorfu, nakonec druhý za 1:14:37 hodiny. Jirka nakonec vyhrál v traťovém rekordu 1:12:49, tedy o tři sekundy lépe než loňský vítěz Tomáš Ondráček.

„V neděli se mně podařilo vyhrát půlmaraton v Kolíně. Zatím se nějak nemůžu dostat do rychlosti, ale nechybí vytrvalost, rozběhl jsem pomaleji a snažil se běžet v maratonském tempu a doběhl úplně v pohodě, což jsem byl spokojený, snad se časem dostaví i rychlost nebo budu muset přejít na ultra.“ Neboj Jirko všechno přijde, jsi borec.