V neděli 7.5.2023, takřka za ideálních podmínek se běžel již 27.ročník Pražského maratonu. Letos byla trochu změna trasy, když start a cíl byl v dolní části Václavského náměstí, v ulici Na Příkopě, místo na Staroměstském náměstí. Vše i zázemí závodu tak bylo takřka na jednom místě, lepší komfort pro běžce. Početné zastoupení bylo i členů ERT, někteří závodili v mateřských barvách svých klubů. Z žen závod běžela Bára Jíšová, která zaběhla 6. místo v českých ženách, Veronika Tribučková, Jana Mosiurczáková. Z mužů to byl Lukáš Kučera, Martin Kučera, Luboš Gais a Honza Benko.

Verča a Janča k závodu napsaly:

V neděli 7.5. jsme s Jančou vyrazily do Prahy, abychom si již po třetí zaběhly maraton. Doprovod a podporu na trati nám dělal Ráďa. Trochu jsme se bály, jelikož nebylo moc času na přípravu. Domluvily jsme se, že si poběžíme v klidu, abychom si celý závod užily a nasály tu skvělou atmosféru a to se nám myslím povedlo. Hned na začátku jsme si nastavily pro nás příjemné tempo, které jsme si udržely po celý závod. Posledních pár kilometrů už bolelo a bylo hodně o hlavě, ale to k tomu prostě patří. Za nás obě spokojenost..Verča a Janča