Vnorovská desítka je jedním z nejpopulárnějších běžeckých závodů soutěže Moravsko-Slovenský běžecký pohár.

Lukáš Kučera k závodu napsal: ve Vnorovech je vždycky teplo, letos to sice nebylo tak extrémní jako minulý rok kdy bylo hodně přes 30°C.
Letos bylo asi kolem 28°C ve stínu, při závodě teda svítilo, takže tepleji bylo a foukal protivítr v místech kde se běželo do kopce.
Konkurence se docela sešla, závod se ale rozběhl docela rozumně.
První kilometr samozřejmě svižný kolem 3:13, ale je ten je většinu mírně z kopce. Následně se zpomalilo asi kolem 3:17.
Běží se 4 kola, při průběhu do druhého kola jsme už byli skupinka asi 5 závodníků.
V průběhu 2. kola už jsme byli 4 a následně mi trochu poodskočili i první 3.
Ke konci 3. kola už se osamostatnili, první dva, 3. Tomáš Navrátil už začal ztrácet, já měl na něj ztrátu asi 50m ale viděl jsem, že jej pomaličku dotahuji.
Tak jsem postupně začal zrychlovat asi 1km před cílem, a pořád to stupňoval.
Při výběhu z poslední zatáčky asi 500m před cílem už jsem byl kousek za ním, takže jsem mu nastoupil finiš, bez ohlížení, prostě co to šlo.
Chvíli zkoušel jít se mnou, ale neudržel to. Takže obhájeno loňské 3. místo celkově a 1. místo v kategorii muži nad 40 let.
Porazili mě jen dva mlaďoši, ročníky 1998 a 2002 takže jeden skoro a druhý o 20 let mladší :)
S časem spokojenost 32:17, s umístěním taky, hodinky mi ukázaly průměr 3:17/km, to v takových podmínkách není špatné, tím spíš, když moc hodně rychlých tréninků zatím nebylo.