To je trať okolo 1. přehrady – vedlejší závod, Zkus klus na vzdálenost 3300m a hlavní závod je 3x okolo 1. přehrady na vzálenost 10 km. Během této akce, jsou i krátké tratě pro děti rozděleny podle věku na různé vzdálenost.

Zbyšek Lhota k závodu napsal: v sobotu jsem běžel Jablonecký Běh do pohody…no…většinou píšu pozitivně ale když se pořadatel rozhodne během dne že posune start o 15min dřív (co tím chtěl zachránit nevím) tak to nelze hodnotit pozitivně, protože jsem nestihl start. Všichni závodníci holt nestepují v zázemí startu celý den aby slyšeli že to pořadatel vyhlašuje do mikrofonu.
Nemohl jsem tedy běžet s čelem a hezky si zazávodit. Sice mi bylo umožněno závod odstartovat s hendikepem který mi byl z celkového času odečtený a doběhl jsem tedy celkově nakonec 2. ale závodil sem sám se sebou. Asi už to nebude ten hezký závod jako před lety, ikdyž bych byl rád.