Lukáš Kučera k závodu napsal: tak z poloviny terénní půlmaraton v Kolíně dopadl podle očekávání, 1. místo v čase 1:15:16. Trochu pomaleji než minulý rok, ale i trať byla na začátku trochu jiná. Start přesunuli z druhého břehu Labe přímo na lázeňskou kolonádu v Poděbradech. Já utekl hned na začátku, ale čekalo mě trochu nemilé překvapení. Vodič cyklista mě hned po 1km špatně navedl, takže 100m náskoku jsem mezi 1 a 1,5km ztratil. Ale vzhledem výkonnosti ostatních běžců zase hned získal. Závod jsem nešel naplno, ale celou dobu svižně i přes to, že bylo poměrně teplo a dalo se i trochu kochat pěknou okolní přírodou. Druhý. v cíli měl ztrátu 8:09 a třetí 8:16. 26s za nimi potom doběhla Markéta Vechetová, která přijela se mnou. V celkovém pořadí tak byla 4. jen s výrazně lepším časem než když na 4. místě doběhla 1. žena minulý rok.