Bára Chumlenová je třetí Češkou v běhu na 100 kilometrů!!!

Bolelo to! Tenhle závod pořádně bolel. „Byl to nejhorší, nejtěžší závod, jaký jsem kdy běžela,“ řekla večer po závodě, když sotva vylezla ze sprchy. Běžela 8 hodin 15 minut a 42 vteřin. Celou tu dobu běžela, ani jednou se nezastavila. Mistrovství republiky v běhu na 100 kilometrů se konalo v Plzni, jen kousek od fotbalového stadionu i místního pivovaru. Okruh v Plzni ve stylu tam a zpátky měřil pouhých 2500 metrů. Bylo třeba ho absolvovat čtyřicetkrát. Mistrovství se běželo za krásného slunečného počasí. Pravda, ráno v půl osmé,v době startu, bylo jen pár stupňů nad nulou. Barbora Chumlenová tuhle porci zvládala tak, že vybojovala bronzovou medaili, třetí místo na republikovém šampionátu! Od druhé Hany Vičarové ji dělilo osm a půl minuty. Co to je osm a půl minuty v rámci osmihodinového běhu? Řeklo by se, že skoro nic. Na druhou stranu je to „kus cesty“. Bára začala dobře, běžela jako čtvrtá žena, někde kolem čtyřicátého kilometru už byla třetí. Druhé místo bylo vzdáleno nejméně tři minuty, ale více to nešlo. Bára od poloviny závodu běžela s bolestí v koleni, puchýře, které bývají u takové porce skoro samozřejmostí, moc nepřidávaly. Nakonec ale za podpory trenéra Vladimíra Koudelky, Šárky Horáčková, Standy Fořta a především manžela Petra, v němž měla neskutečnou podporu a skvěle zajištěné občerstvení, se radovala z bronzu. Sluší se dodat, že vítězkou se stala Radka Churáňová (7:18:53). Ta doběhla absolutně, tedy i mezi muži, druhá. Bára v absolutním pořadí i mezi muži doběhla osmá!!!…