Petra Kadlečková k závodu napsala:

V sobotu 7.8. se běžel 7.ročník městského závodu v Jičíně. Trasa byla rovinatá, krásná, vedla skrz náměstí, až na to spalující horko to byla značka ideál. Vzhledem k tomu, že jsem byla 11 týdnů po laparoskopické operaci břicha a měla jsem první týdny nařízený absolutní klid, nebylo na přípravu zas tolik času. Snažila jsem se proto tréninky odběhat i během svých dovolených a měla jsem tak možnost proběhnout se v červenci 5 cizích zemí. V Jičíně jsem si otestovala, v jaké aktuální formě jsem, protože závod trénink nenahradí. Nakonec to s maximálním vypětím všech sil stačilo na 3.místo ve své kategorii.