V neděli proběhl již 8. ročník běžecké akce ČSOB Hradecký půl/ maraton. Letos však měli organizátoři spoustu práce, aby byla dodržena všechna opatření související s koronavirovou epidemií. Vzhledem k tomu, že na trať mohli vybíhat závodníci pouze v padesátičlenných skupinách, muselo být centrum závodu přesunuto z Malého náměstí k Malšovickému stadionu. S přesunem centra závodu nastal problém i s délkou trasy, chybějící metry tak byly nahrazeny úsekem na Hradečnici. Trasa byla znovu přeměřena a dostala certifikaci pro zápis do atletických tabulek.  V 11.15 odstartovali maratonci. Půlmaratonský závod startoval ve 12.30. Součástí celého sportovního dne byl i Lidový běh na 4,3 km. I přes ranní průtrže mračen se nakonec podařilo uspořádat krásné závody pro všechny věkové i výkonnostní kategorie.

Martin Kučera – 1. místo celkově v čase 2:27:13 (42,2 km)

Iveta Fořtová – 6. místo v kat. Z40 (11. v ženách celkově) v čase 3:31:47 (42,2 km)

David Pecina – 8. místo v kat. M40 (19. celkově) v čase 2:56:34 (42,2 km)

Jana Mosiurczáková – 26. místo v kat. Z40+ (99. v ženách celkově) v čase 1:57:06 (21,1 km) – V předtuše zřejmě posledního závodu v tomto roce, jsme šly do závodu především s úmyslem užít si ho, jak jen to půjde a zaběhnout si „osobáček“. Od startu se vše vyvíjelo velmi dobře, počasí nám hrálo do karet a atmosféra i podél trati byla magická. Nohy běžely samy a náš cíl vypadal velmi nadějně. Ale asi na 13 km jsme jedné závodnici poskytly menší zdravotní pomoc a Veru kolabující závodnici věnovala svůj poslední gel. Chtěliy jsme počkat, než přijede zdravotník, ale přispěchali lidé, kteří nezávodili a paní se ujali. Sice jsme získaly ztrátu asi 4 minut, ale měly jsme dobrý pocit, že jsme pomohly. Běžely jsme dál, asi 6 km od cíle přepadl Veru totální hlad a jela na zbytky sil, teď by se ten gel hodil. Doufaly jsme, že na občerstvovačkách bude ještě banán nebo sušenka, ale už byla jen voda nebo jonťák. Teď už to bylo jen o hlavě, nic jiného nezbývalo. Poslední 2 km byly nekonečné, ale zvládly jsme to. Za velkého povzbuzování diváků jsme celé šťastné doběhly do cíle. Závod, ač byla různá omezení, byl super zorganizovaný a moc jsme si ho užily.“

Veronika Tribučková – 32. místo v kat. Z30+ (100. v ženách celkově) v čase 1:57:06 (21,1 km)

Lukáš Kučera – 5. místo celkově v čase 1:12:26 (21,1 km)

Zbyšek Lhota – 19. místo v kat. M30+ (29. celkově) v čase 1:21:45 (21,1 km)

Petr Havelka – 5. místo v kat. M40+ (34. celkově) v čase 1:22:11 (21,1 km)