Závod na půlmaratonské vzdálenosti v srdci Českého ráje. Se startem i cílem v kempu Peklo u Komárovského rybníka v Branžeži. To byl 6. ročník Eleven půlmaratonu Český ráj – oblíbeného závodu, který vedl kolem Komárovského rybníka i kolem hradu Kost. Běžely se i dětské závody a tratě 6 km, 11 km a 21 km. Závodu se zúčastnilo 229 běžců a běžkyň na půlmaratonské trati a 100 na 11 km vzdálenosti. Jedna z nejkrásnějších půlmaratonských tratí v tuzemsku nabídla běžcům opravdu pestrou škálu povrchů i prostředí.

Barbora Jíšová – 1. místo v ženách celkově v čase 1:26:12 (půlmaraton)

Iveta Fořtová – 1. místo v kat. Z40+ (5. v ženách celkově) v čase 1:40:08 (půlmaraton)

Jana Mosiurczáková – 15. místo v kat. Z40+ (30. v ženách celkově) v čase 2:04:48 (půlmaraton) – Já se účastnila po páté, Veru po čtvrté. Již dopoledne bylo jasné, že bude velké teplo a start byl až v pravé poledne. Horko mi dělá čím dál tím větší problémy a Veru se již na startu také necítila ve své kůži. Od výstřelu jsme si každá běžela svým tempem se zastávkami na občerstvovačkách. Běželo se nám dobře, jen já se s tím teplem pořád prala. Asi na 12 km jsem dohonila Veru, začalo jí být slabo, tak jsem se k ní připojila do cíle jsme doběhly spolu. Závod jako vždy pěkný, ale náročný.

Veronika Tribučková – 9. místo v kat. Z30+ (31. v ženách celkově) v čase 2:04:48 (půlmaraton)

Luboš Gaisl – 1. místo celkově v čase 38:37 (11 km) – „Z mého pohledu se nesl závod v lehce komornější atmosféře než při mém debutu před třemi roky. Od začátku jsem nasadil ostré tempo. Ohlédl jsem se až na 4.km, když už jsem za svými zády daleko nikoho neviděl. Snažil jsem se o stále stejné tempo, ale bez soupeřů nebyl moc důvod pořádně si hrábnout. Přesto vítězství s takovým náskokem potěší. Tím spíš, že na 11km jsem byl první vítěz z našeho týmu za dobu všech uplynulých ročníků.“

Víťa Jantsch – 81. místo celkově v čase 1:14:38 (11 km) – nejstarší účastník závodu !!!

David Pecina – 1. místo celkově v čase 1:21:28 (půlmaraton)

Petr Havelka – 4. místo v kat. M40+ (9. celkově) v čase 1:29:47 (půlmaraton)

Roman Koravský – 1. místo v kat. M50+ (2. celkově) v čase 1:25:46 (půlmaraton)