Rodina Havelkova pořádala v sobotu 6. června již 11. ročník Dřínovského krosu. Počasí si letos se všemi chvíli zahrávalo, ale nakonec se smilovalo a závody proběhly víceméně za sucha. Na měkké dvoukolové trati s celkovou délkou 8 km si to rozdalo 90 nažhavených závodníků. Součástí tohoto vydařeného sportovního klání byly i dětské běhy a také kratší varianta krosu na 4 km. I letos, tak jako loni se běželo na stejné trati a padaly i nové traťové rekordy. Ve všech kategoriích startovalo přesně 151 běžkyň a běžců od nejmenších až po veterány. Celá akce byla opět tak jako v předchozích ročnících velmi povedená díky šikovnosti a sehranosti pořadatelů. Letošní novinkou byla závěrečná tombola. Po sportovním klání se konalo tradiční pozávodní posezení s pohoštěním, opět vše v režii a pod záštitou sehraného týmu manželů Havelkových, za což jim velmi děkujeme a již teď se těšíme za rok na viděnou při dalším ročníku Dřínovského krosu.

Barbora Jíšová – 1. místo v ženách celkově v čase 31:34 – nový traťový rekord

Veronika Tribučková – 4. místo v kat. ŽA do 35 let (11. v ženách celkově) v čase 44:01

Jana Mosiurczáková – 3. místo v kat. ŽC do 55 let (14. v ženách celkově) v čase 44:56

Luboš Gaisl – 1. místo celkově v čase 28:22 – nový traťový rekord – „Od soboty, když se řekne kros, vyvstane mi na mysl už na dlouho ten Dřínovský. Domácí prostředí, příjemná atmosféra a především členitý terén Dřínovského lesa. Po nevydařeném závodě na dráze jsem si chtěl spravit chuť a zejména pocit z běhu. Proto jsem závod rozběhl svižně už od začátku, takže po druhém výběhu závěrečné „stěny“ (kam bych ani svoje děti v zimě bobovat neposlal) jsem byl hezky unavenej. Dřínovský kros byl příjemnou prověrkou před dalšími závody.“

Zbyšek Lhota – 2. místo v kat. MA do 39 let (3. celkově) v čase 29:35

Martin Fořt – 1. místo v kat. MC do 59 let (5. celkově) v čase 30:09

David Pecina – 2. místo v kat. MB do 49 let (8. celkově) v čase 30:44

Petr Havelka – 4. místo v kat. MB do 49 let v čase 33:10

Vláďa Vacarda – 2. místo v kat. MD do 69 let v čase 34:55

Martin Lukeš – 6. místo v kat. MC do 59 let v čase 40:11

Roman Koravský – 3. místo v kat. MC do 59 let v čase 32:27