Dvanáct měst v České republice a dvě v USA se zapojilo do obnovené tradice Sokolského běhu republiky. Na čtrnácti místech letošní premiérového ročníku se rozběhlo přes dva tisíce závodníků. Závody si užily babího léta, teplot kolem 15 stupňů na sluníčku a jasné oblohy. I díky tomu například v Praze dorazily desítky běžců přihlásit se až na místě. Pražský závod byl také tím největším, který zval na krásnou trasu Petřínskými zahradami s panoramatickými výhledy na Prahu a zúčastnilo se ho až 502 běžců včetně dětí. Dalšími městy podílejícími se na založení tyto tradice byli Bedřichov, Děčín, Milovice, Jedovnice, Syrovice, Kamenice, Lomnice nad Popelkou, Nové Město na Moravě, Babice nad Svitavou, Písek a Terezín. V každém z těchto měst si závodníci mohli vychutnat skvělou sváteční atmosféru, dobrou náladu a oslavit vznik Československa ve zdravém sokolském duchu.

Veronika Tribučková – 9. místo v kat. Z39 (68. celkově) v čase 35:24

Jana Mosiurczáková – 10. místo v kat. Z49 (143. celkově) v čase 39:23 – V pondělí 28.10. se konal Sokolský běh republiky, byl to první ročník, tak jsme ani tam s Veru nemohly chybět. Startovné nám vyhrála moje dcera, tak místo polehávání na gauči, jsme vyrazily do Prahy. Organizace naprosto úžasná, všichni organizátoři milí, počasí nádherné, super hudební produkce, prostě akce s velkým A. Pravda, čekaly jsme, že trať bude trochu rovinatější, ale i tak to byla paráda. Naši kluci nás na trati povzbuzovali ze všech sil, nějaký ten kilometr také naběhali. Běželo se pěkně, Veru asi přes noc narostla křídla, letěla jako pták, já tam někde, hoooodně vzadu, za ní vlála. Ale užily jsme si to beze zbytku a těšíme se na další ročník.