Hodinu před sobotním polednem byl na hronovském náměstí odstartován již 62. ročník silničního běhu Hronov-Náchod. Na závodníky pro změnu čekala opět staronová trať dlouhá 8,85 km s cílem na Masarykově náměstí v Náchodě, kde se nejlepší běžci objevili pár minut před půl dvanáctou. Kvalitně obsazené domácí i zahraniční startovní pole čítalo 613 běžců.

Jana Mosiurczáková – 10. místo v kat. ZC (315. v ženách celkově) v čase 43:49 – V sobotu v 11:00 h odstartoval za velmi příjemného, později i slunečného počasí, 62. ročník běhu Hronov – Náchod. S Veru jsme byly přihlášené již delší dobu a těšily jsme se. V pátek večer to ještě vypadalo, že vůbec nevyběhneme, vyskytly se u nás obou zdravotní komplikace. Nakonec jsme vyrazily, ale byla to chyba. Teď už to víme, ale nechtělo se nám to vzdát, když jsme byly přihlášené. Běželo se nám špatně, i když trať nebyla vůbec náročná. Závod jsme si moc neužily a vyhlížely vytoužený cíl, kde na nás čekal Ráďa. Do cíle jsme doběhly spolu ve stejném čase.“

Veronika Tribučková – 32. místo v kat. ZA (315. v ženách celkově) v čase 43:49

Vláďa Vacarda – 1. místo v kat. MD (56. celkově) v čase 33:42

Víťa Jantsch – 3. místo v kat. MF v čase 48:27