Rock Point – Horská výzva dopsala na Pálavě svoji devátou kapitolu. Sedmý závod byl už jen bonusovou tečkou před závěrečným vyhlášením letošního 9. ročníku seriálu horských běhů a trekingu. A i tentokrát účastníkům maximálně přálo počasí, takže atmosféra v mikulovském amfiteátru pod Turoldem neměla chybu. Pálavská zastávka byla poslední ze sedmi vypsaných akcí 9. ročníku seriálu. První na Vysočině a poslední na Pálavě byly bonusové, které se do celkového hodnocení nezapočítávaly. Účastníci tak sbírali body na pětici závodů – v květnu v Beskydech, v červnu v Krušných horách, v červenci na Šumavě, v srpnu v Jeseníkách a v září v Krkonoších. A právě na Pálavě byli dekorováni ti nejlepší z právě uplynulého ročníku. Slavnostnímu aktu ale předcházel bonusový závod. Ten pořadatelé vypsali na dvě distance – trasy Long a Short o délkách 26 a 13 kilometrů. Všichni běžci vybíhali tentokrát pouze v kategoriích jednotlivců všichni najednou z mikulovského amfiteátru.

Jan Žaloudek – 3. místo celkově v kat. Muži LONG v čase 2:06:56 (26 km – Pálava)

Jan Žaloudek a Radek Steklý (ELEVEN RUN TEAM) – 3. místo celkově v seriálu RP-HV 2019 v kat. Muži LONG – Radek – „Kvůli Honzovi nemoci jsme museli vypustit poslední dva závody a tím se také propadli z vedoucí pozice. Je to škoda, ale zdraví je přednější. Honza se pomalu dává dohromady a tady jen ukázal, že je lepším běžcem.“