Devátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem, závod oceněný zlatou známkou IAAF a devátá akce letošní RunCzech sezony. Závodu se zúčastnilo 3 529 běžců. Na 2 556 rodičů a dětí absolvovalo také dm rodinný běh.

Jana Mosiurczáková – 16. místo v kat. W45 (176. žena celkově) v čase 1:56:12 – V sobotu jsme s Veru vyrazily do Ústí nad Labem, kde se konaly běhy seriálu Runczech. Obě jsme byly přihlášené na půlmaraton. Tady jsme ještě neběžely, tak jsme byly zvědavé, jaká trať na nás čeká. Počasí nám přálo až moc, byly úseky, kde to opravdu pražilo a nebylo se kam schovat. Ale za povzbuzování diváků kilometry poměrně rychle ubíhaly. Původní záměr byl, držet se vodičů na 1:50. Veru se to dařilo poměrně dost dlouho, já odpadla asi po 8. kilometru. Každá jsme si běžely podle svých možností, ale na 19. kilometru jsme se opět potkaly a společně doběhly do cíle. Kdyby Veru nepotrápily od 18. km střevní potíže, jako mnoho jiných účastníků, určitě by se jí podařilo doběhnout v požadovaném čase. Nakonec z toho byl výsledek 1:56. Ústí nás nijak neoslovilo, ale atmosféra i diváci podél trati byli skvělí.