Čtyřiadvacátý ročník Birell Grand Prix Praha viděl celkem dva závody. Hlavnímu závodu, Birell Běhu na 10 km, předcházel pětikilometrový adidas Běh pro ženy. Za ideálních podmínek se podvečerní Prahou nakonec proběhlo bezmála deset tisíc závodníků, kteří všichni zažili nepopsatelnou atmosféru v samém srdci metropole za doprovodu Smetanovy Vltavy a bouřlivé divácké kulisy.

Veronika Tribučková – 162. místo v kat. WAM (278. v ženách celkově) v čase 51:00 (10 km)

Jana Mosiurczáková – 26. místo v kat. W45 (306. v ženách celkově) v čase 51:44 (10 km) – Včera se konal Birrel běh na 10 km Praha 2019, kde jsme samozřejmě s Verčou nemohly chybět. Oproti loňskému roku byly nějaké změny na trati, nevěděli jsme, co od toho můžeme očekávat, ale všechno klaplo na jedničku. Měly jsme také obavy, jaké bude počasí, ale nakonec to dopadlo naprosto skvěle. Teplota na běh ideální, krásně se dýchalo a tak to běželo úplně samo, teda skoro. Večerní Praha měla úžasnou atmosféru a diváci podél trati fandili ze všech sil, což nám dodávalo energii do rychlejšího běhu. Velkou oporou nám byl náš „trenér“ Ráďa, bez kterého si již žádný závod nedokážeme představit. Moc hezky se o nás postaral. Nakonec jsme si obě zaběhly svůj rekord na 10 km trati, takže jsme z Prahy odjížděly spokojené. Praho, příští rok nás čekej znovu.“

Michal Holík – 77. místo v kat. MAM (99. celkově) v čase 35:34 (10 km) – „Jako můj letošní závod #30 jsem si vybral Birell Prague Grand Prix 2019. Trasa byla proti předchozím ročníkům jiná. Byly zde dlouhé přímé asfaltové pasáže, které mám rád; byly zde však i dlouhé pasáže na kočičích hlavách. Do závodu jsem šel s jasným cílem: zaběhnout si letošní osobák a zároveň si dát osobák „po zranění“. Sehnal jsem startovní číslo s koridorem A, což znamenalo dobrou startovní pozici – vybíhal jsem s borci podobné výkonnosti. První kilometr byl hodně rychlý, až zbytečně moc, načež jsem zvolnil a držel plánované tempo 3:30/km. Od třetího kilometru jsem víceméně jen sbíhal běžce přede mnou. Až do mety 6. kilometru se běželo krásně, téměř strojovým tempem. Pak přišla část závodu, kde bylo hodně kostek a i nějaké lehčí převýšení. Sedmý a osmý kilometr hodnotím jako nejtěžší v tomto závodě. Naštěstí jsem tento kritický úsek proběhl ve skupině. Poslední kilometr jsem hezky vystupňoval a doběhl jsem si pro krásný čas 35:34 (3:34/km). Pro představu je ztráta na osobák stále propastných 1:52. Celý závod jsem běžel s dobrým pocitem a bez krize. Celý den jsme krásně ukončili v hospůdce s točenou Plzní a pořádným burgerem.“