Triatlon Mlékojedy

Moje pátá účast v řadě na tomto krásném závodě. 500 m plavání v místní pískovně, 15 km na horském kole v Labe a na závěr 4 km běh okolo pískovny. Voda byla hodně teplá, konkrétně 26 stupňů. Všem uplavala čerstvá mistryně republiky v olympijském triatlonu Veronika Andrlová. Po ní dlouho nic a pak jsme vylezli ve tříčlenné skupině Pavla Kotěšovcová, Marek Hosnedl a já (tempo 1:41/100). První depo jsem zvládnul dle svých představ – rychle a bez problémů. Na první polovině cyklistické části jsme dobře spolupracovali s Markem Hosnedlem (díky!), sjeli Veroniku Andrlovou a dostali se do čela. Na otočce nás dojela silná skupina kvalitních cyklistů, ihned šel jeden dopředu a jeho tempo dokázal akceptovat pouze Marek Hosnedl. Na mě to bylo moc rychlé a zůstal jsem ve dvojici bojující o 3.- 4. místo. Spolupráce byla slušná, ale první duo se hodně vzdálilo. Druhé depo pro mě byla katastrofa, zapomněl jsem kde mám boty a tak jsem ztratil drahocenné sekundy. V dvojici, ve které jsme přijeli do depa jsme i vybíhali do běžecké části, kolegu z dvojice jsem rychle setřásl. Hned po výběhu z depa jsem zapnul mód terminátor a začal jsem likvidovat ztrátu nakumulovanou na cyklistické části. Marka jsem seběhnul, ale prvního borce již ne. Přestože jsem si dnes zajel osobák na cyklistické části (30,5 km/h) a i zaběhl osobák na běžecké části (3:49 min/km), tak to nestačilo na prvního borce Tomáše Kolaříka (který byl i loni přede mnou). Závod byl jako vždy dobře organizován. Za mě dnes maximální spokojenost. Nezbývá než potrénovat víc na kole. Hezký závod, rád se sem příští rok vrátím!