Sudoměřický triatlon

Po roce jsem se opět vrátil na místo činu. Sudoměřice u Tábora byly svědkem již 31. ročníku závodu, který pořádá místní sokolská jednota. Tratě byly totožné jako loni: 430 m plavání v místním rybníku, 17,8 km silniční cyklistika „k vysílači a zpět“ a 5,9 km běhu na přilehlých polních a lesních cestách. Vzhledem k dešti, který začal den před závodem bylo jasné, že letošní ročník bude pomalejší než ty minulé. Díky dešti byl start odložen, nicméně nás déšť v různé intenzitě provázel celým závodem.
Plavecká část byla pohodová až na studenou vodu. Zaplaval jsem víceméně stejně jako loni. Z vody jsem lezl na druhém místě, přičemž první borec mi dal snad minutu. Po bezproblémovém prvním depu jsem náskok lehce stáhnul a začal jsem stíhací jízdu. V protivětru s deštěm to však nebylo nic jednoduchého. Prvního borce jsem viděl až za Borotínem a v kopci k vysílači jsem ho začal lehce stahovat. Dojel jsem ho však až v Střezimíři. Následných asi 8 kilometrů jsme jeli spolu, avšak spolupráce nebyla příliš dobrá. Ve sjezdu stejně nebylo kam spěchat, zatáčky byly nebezpečně mokré. Díky preventivní opatrnosti jsem zajel cyklistickou část o zhruba 1:10 pomaleji než loni. Do depa jsme přijeli současně a asi půl minuty za námi přijeli do depa dva borci. Bleskovým depem jsem se dostal do vedení závodu a vběhnul do mé nejsilnější disciplíny. Na podmáčené lesní cestě to mnohdy bylo spíš bruslení než běh, avšak dařilo se mi jít tempo pod 4 min/km. Běžeckou část jsem proběhl s osobákem asi o 30 sekund, což mě na mokré trati velice potěšilo. V cíli jsem byl první, v čase asi o 45 s horším než loni. Během asi 2:20 doběhli tři borci co mě stíhali. Závod byl velice pěkný a přes nepřízeň počasí jsem si jej maximálně užil. Vyhlášení vítězů bylo několikrát odložené, opět z důvodu deště. No tak jsme poseděli s pivkem a klobásou. Opět se vyhlašovali všichni závodníci. Ceny byly bohaté. Organizace závodu 1*. Těším se na příští ročník!