Triatlon KráKoDUh

Na KráKoDUh (Královice, Koloděje, Dubeč, Uhříněves, což jsou pražské vesnice kudy závod vede) jsem narazil náhodou v termínovce běžeckých závodů, když jsem si vybíral náhradu za letos nepořádaný triatlon Lipová. Sympaticky krátké distance, dobrá předpověď počasí a závod na kraji Prahy. Snad jen náhrada za silničku v podobě MTB mi dělala starosti, protože jsem na MTB neseděl 11 měsíců a MTB techniku jsem jezdil naposled tak před pěti lety. Již při parkování u zázemí jsem narazil na spolužáka z gymplu Ondru Lagnera a tak byla celá akce hned veselejší. Veselo bylo i bez Ondry, když mi při registraci napsali pořadatelé špatné číslo na ruku. V propozicích stálo: 500 m plavání, 10 km MTB, 3,5 km běh. Plavání bylo bohužel zkrácené zhruba na 200 m. Záměrně píšu bohužel, protože mi to ve vodě sedlo. Vylejzal jsem z vody na druhém místě, hned za borcem ze štafety. Voda byla čistá a příjemně teplá (25 °C). První depo mi sedlo a šel jsem na kolo první. Hned asi po 100 metrech bylo první špatné značení trati, kdy po prudkém sjezdu byla pozdě značena odbočka a ani žádný pořadatel tam nestál. Bylo to hned pár ztracených sekund. První dva kilometry byly velmi technické, a proti zdatnějším soupeřům jsem lehce ztratil. Následoval asfaltový úsek kde jsem šel na špici a zároveň jsme se zde sjeli do skupiny kolem 5 závodníků a takto jsme jeli prakticky až do druhého depa. Cyklistická část měla 8,4 km a z toho byla polovina velmi technická. Do depa jsme šli ve skupině, ve které tři borci nepřezouvali a tak hned zdrhli. Prvního jsem seběhl po kilometru, dalšího po dalším kilometru ale první běžel lépe než já a tak se mi ho i přes tempo pod 4 min/km nepodařilo seběhnout. Do cíle jsem doběhnul na druhém místě.
Závod to byl pěkný. Až na drobnosti ve značení trati na cyklistické i běžecké části to bylo dobře zorganizováno. Rád se sem za rok vrátím.“