34. Landstrasser Bezirkslauf, Donaukanallauf

„V rámci šestidenního odpočinku u babičky jsem se zúčastnil běžeckého závodu v centru Vídně. Konečně se trochu oteplilo, ale vítr tu pěkně řádí. Běžely se dva okruhy u Donaukanalu, kromě 4 výběhů na most to byla totální placka. Závod byl dlouhý zhruba 9,4 km. Skončil jsem na 3. místě absolutně a v kategorii M29 na 1. místě. Překvapilo mě, že kategorie byly po pěti letech. V každé kategorii se vyhlašovali první tři místa. V absolutním pořadí to bylo atypické – vyhlášeni byli jen vítězové.
Závod se mi líbil, podél trati fandili běžci i kolemjdoucí. Organizace a zajištění bezpečnosti na trati bylo výborné. Potvrdil jsem si aktuální běžeckou formu před Czechmanem – být to plná desítka tak jsem na úrovni mého letošního nejlepšího času. Babička seděla v cíli a měla velkou radost vidět mě závodit.“