Po loňské úspěšné obnově legendárního Běhu Drahanskou vrchovinou, memoriálu Zdeňka Müllera, se pořadatelé z AK Drnovice rozhodli pokračovat v tradici ovšem již na nové trati. Zájem od běžců byl poměrně velký a překrásná příroda Drahanské vrchoviny vždy láká k proběhnutí. Navíc byl závod zařazený tak do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Pořadatelé z AK Drnovice společně s OÚ Olšany opět trochu změnili trasu, protože to vyžadovali okolnosti výstavby kulturního domu v Olšanech. Nádherná trasa po Drahanské vrchovině měla posunutý start a také cíl až k rybníčku nad obcí a byla tím zkrácená na 14 km. Vše po lesních silničkách bez automobilového provozu. A v přírodní rezervaci. Navíc vyšlo parádní běžecké počasí.

Lukáš Kučera – 1. místo celkově v čase 48:59 – „Mám teď docela nabitý týden, ve středu běžím v Rohatci, tak jsem rád, že nebylo nutné dnes jít naplno a jen si spíš velmi kvalitně odtrénovat.“