Duatlon Břehy

„Distance 6-25-3. Tento nejlépe obsazený jarní duatlon jsem si nemohl nechat ujít! Zúčastnil jsem se loňského ročníku a bylo mi jasné, že toto je povinná jarní testovačka – zhodnocení dřiny ze zimních měsíců. Dva běžecké okruhy po polních a lesních cestách kolem rybníka. Cyklistika se střídáním krásný asfalt / tankodrom. A na závěr jeden okruh okolo rybníka.
Na závod se sjela velká skupina velmi kvalitních závodníků v čele s loňským vítězem Karlem Zadákem.
Oproti loňsku nás však čekalo horší počasí, hlavně na cyklistické části byl ledový protivítr nepříjemný. Rozběhl jsem rozumně – tak abych po běžecké části nemusel čekat až mě doběhnou plíce, ale mohl hned naskočit na kolo. Na kole jsem vymrznul, což na tankodromních částech okruhu nebylo na ukočírování kola vůbec příjemné. Z cyklistiky jsem si přivezl o pár sekund horší čas než loni; rychlostní průměr lehce nad 34 km/h je pro mě spíše zklamáním. Druhý běh mi sednul a tak jsem si i přes nepřízeň počasí doběhl pro čas, který byl o 2,5 minuty lepší než loni. Lépe jsem dopadl na porovnání prvního a druhého běhu, kde jsem měl rozdíl 7 s/km (tempo 3:45 vs 3:52). Hned po závodě jsem byl ne úplně veselý, hlavně z cyklistické části, kde jsem si věřil na víc. Ale prostě to v tý zimě nešlo. S odstupem jednoho dne už to vidím méně kriticky. Celkově to však byl fajn závod s dobrou organizací a pohodovou náladou. Snad jedinou vadou na kráse tohoto závodu zůstává tankodrom uprostřed cyklistické části, jinak je to na jedničku. I přes to se sem za rok vrátím!“