Už posedmé se v neděli běžel Nymburský půlmaraton a desítka. Letos se závodů zúčastnilo více než 700 běžců, sportovních i rekreačních. Půlmaratonský běh vedl většinou po labských cyklostezkách nebo městským parkem, závodníci museli překonat dva mosty vedoucí přes Labe (most městského obchvatu ve Chvalovicích s 60-ti schody a přechod přes zdymadlo nymburské elektrárny s 30-ti schody). Jinak byl profil tratě bez výrazného převýšení. Počasí mělo typicky jarní parametry, byla poměrně zima a foukalo a do cíle půlmaratonského závodu doběhlo 270 vytrvalců.

Martina Fořtová – 1. místo v dorostenkách celkově v čase 46:52 (10 km)

Martin Fořt – 3. místo v kat. M50-59 (49. celkově) v čase 46:52 (10 km) – běžel jako vodič dceři Martině – „Zima, vítr, jinak pohodový závod, slušná účast.“

Zbyšek Lhota – 34. místo v kat. M20-39 (79. celkově) v čase 1:44:21 (21,1 km) – běžel jako vodič svému bratranci – Dnes v netradiční roli vodiče pro svého bratránka. Ležel jsem minulý víkend s teplotami, takže jsem volil pro mne lehké tempo a jemu jsem pomohl na větrných rovinkách. Nakonec 1:44, což je pro něj super čas a pro mne radost z pomoci a poznání nového způsobu běhu. Krásné počásko, super akce a mnoho usměvavých lidí, moc se mi to líbilo.“