V sobotu 13. dubna proběhl Pardubický vinařský půlmaraton. Již pojedenácté se v jeho rámci konalo také mistrovství České republiky na této distanci. Ani chladnější počasí s teplotou kolem 7 stupňů Celsia neodradilo přes 1250 běžců si tuto již tradičně rychlou půlmaratonskou trať s minimálním převýšením zaběhnout.

Luboš Gaisl – 4. místo celkově (MČR) v čase 1:08:54 – „I letos byly místem konání MČR v půlmaratonu mé rodné Pardubice. Předpoveď slibovala velkou zimu, což oproti lonským 25ºC byla celkem slušná změna. Nakonec jsem se však i v tílku a trenkách docela zahřál. Po startu se oddělila skupinka Afričanů, Pavlišta a Homoláč. Ta druhá, desetičlenná pak čítala jména jako např. Pechek, Krunka, Kohut, Hübl, Csirik, Janoušek atd.. Rozhodl jsem se to tentokrát zkusit s nimi, než s mezerou za nimi vlastním tempem. Běželo se mi nádherně. A i když jsem občas měnil tempo, čímže se skupina postupně zmenšovala, únava nepřicházela. Poslední dva km už jsme v souboji o třetí místo zbyli jen tři – Pechek, Gaisl, Kohut. Zhruba 1300m před cílem nastoupil Petr, čímž nejprve cuknul Honzovi a následně i mně. Přestože jsem se cítil dobře, na seběhnutí Petra už jsem neměl a naopak jsem si těsně za zády až do cíle přivezl Honzu. Nakonec z toho byl čas 1:08:52, což byl osobák o minutu a šest vteřin.“