Atletický klub Zlín, z.s. uspořádal v neděli 21. října 71. ročník tradičního běhu a také jednoho z nejstarších závodů na Moravě, Přes Valašské kotáry – běh Zlínem. Závod byl zároveň i Memoriálem Gustava Bělského a Ivana Hejtmánka. Okruh dlouhý 1370 metrů vedl od radnice cestami v přilehlém parku, atleti pak proběhli pod tržištěm Pod kaštany a cíl byl opět před radnicí. Trať hlavního závodu na 8220 m (6 okruhů) byla i s mírným stoupáním. Letos se za chladného, ale jinak příznivého počasí zúčastnilo celkem 292 závodníků a závodnic.

Martin Kučera – 1. místo celkově v čase 27:02 – „Dnes nám do Zlína přivezl Sequent nějakýho prý dobrýho běžce. Na startu komentátor říkal, že jsem favorit závodu a hned jak to uslyšel Sequent s Lenkou Masnou, tak mu šli říct, že favoritem je nějakej Sasyn z Dukly…. Prý o dvacet let mladší, tak asi bude lepší. Tak to tam hlásal komentátor a to mě pěkně naštvalo. První kolo na mě udělal asi 4 nástupy a fakt mě to střídání tempa nebavilo. Brácha měl ze ČT na PÁ nějakou virózu, tak se na nás vykašlal a šel si svoje tempo. Druhý kolo jsem šel dopředu, ukázal mu, jak běhají Brňáci a za chvilku odpadl. Pak ho fikl ještě brácha a jeli jsme spokojeně domů.“

Lukáš Kučera – 2. místo celkově v čase 28:05