V sobotu 13. října vyvrcholil 8. ročník seriálu Rock Point – Horská výzva a to opravdu luxusně. Po loňském úspěchu i tentokrát připravil pořadatelský tým slavnostní vyhlášení celé série na Pálavě, kterému předcházel samostatně hodnocený bonusový závod, kde vládla naprosto fantastická atmosféra. Vyhlášení a bonusový závod na Pálavě přišel po pěti předchozích zastávkách, na kterých běžci získávali body do celkového hodnocení na třech trasách a téměř ve dvou desítkách kategorií. Nejprve se běžci potkali v Beskydech, pak v Krušných horách, na Šumavě, v Jeseníkách a na konec v Krkonoších, kde silný poryv větru zničil celé zázemí. Na Pálavě ale běžci zažili velké zadostiučinění. Šestý závod byl doslova třešinkou na dortu. Připraveny byly dvě trasy – Long na 26 km a Short na 13 km, které odstartovaly společně z mikulovského Amfiteátru pod Turoldem.

Jan Žaloudek a Radek Steklý (ELEVEN RUN TEAM) – 1. místo celkově v kat. Muži LONG v čase 2:10:25 (26 km) – Radek – „Díky společnému startu to bylo ze začátku dost nepřehledné, ale my si závod šli užít a chtěli jsme ho doběhnout společně a s radostí. No a na druhé občerstvovačce jsme najednou zjistili, že jsme první, takže to byla hotová fantazie. Šli jsme Horskou výzvu s tím, že zdoláme všechny závody, což se nám podařilo. Není to jednoduchý, v průběhu roku může přijít zranění, nemoc, takže z tohoto pohledu jsme šťastní, že jsme to dali a to, že jsme vyhrávali byl prostě bonus. My jsme amatéři. Pro nás je každé vítězství bomba. A když to shrnu, tak na začátku roku jsme měli soupeře, dnes máme kamarády, se kterými jsme se tady na Pálavě mohli potkat. Horská výzva je už srdeční záležitost.“