6. ročník Olfincar Hradecký půlmaraton a 4. ročník ČSOB Maraton Hradec Králové se uskutečnil v neděli 7. října. Této největší sportovní akce v regionu se zúčastnilo přes 2350 závodníků ve všech kategoriích. Opět se ukázalo, že Hradec Králové je skvělé město a místo pro uspořádání tak velkolepé sportovní akce, která každoročně patří mezi nejlepší sportovní akce v celé ČR. Závod je pro svoji skvělou organizaci, nádhernou trasu i jedinečnou atmosféru vyhledáván nejen špičkovými českými atlety, ale především širokou veřejností. Pořadatelé vsadili na extrémně rychlou, certifikovanou trať, vedoucí z historického centra do městských lesů. Celá trasa byla asfaltová s mírně zvlněným profilem. Okolo trati bylo i v lese poměrně hodně diváků a i když by se našla místa, kde byli běžci zcela sami, průběh místy předávek, kde byla trať z obou stran obsypaná davy lidí, to vše bohatě vynahradil. A navíc počasí (19°C, polojasno) přímo vybízelo ke skvělým sportovním výkonům. Na programu bylo několik závodních běhů: půlmaraton, maraton, štafety (4×5,25km), dvojice (2×10,5km), dětské závody a charitativní běh. Cílem celkem proběhlo 206 maratonců a 1110 půlmaratonců.

Barbora Jíšová – 1. místo v kat. Z18+ (2. v ženách celkově) v čase 1:19:38 (21,1 km)

David Pecina – 1. místo v celkově v čase 2:38:03 (42,2 km)

Petr Havelka – 2. místo celkově v čase 2:52:50 (42,2 km)

Jan Žaloudek – 8. místo v kat. M30+ (28. celkově) v čase 1:23:15 (21,1 km)

Jan Malý – 19. místo v kat. M40+ (85. celkově) v čase 1:29:46 (21,1 km)