V neděli 30. září se uskutečnil již 122. ročník nejstaršího běžeckého silničního závodu v Evropě Běchovice – Praha. Na startu se vedle nadšených rekreačních běžců a vysokého počtu veteránů sešla také česká špička usilující o mistrovské tituly. Novinkou letošního ročníku bylo, že všechny příchozí kategorie včetně kategorií veteránských startovaly současně v jednom hromadném startu. Organizátoři připravili nové zázemí oproti dřívější místní ZŠ, letos vše soustředili do zrekonstruovaného areálu staré pošty. Kamiony na odvoz batohů byly přistaveny ještě blíže startu a rozdělení závodníků do mistrovského běhu a do společného startu všech ostatních kategorií působilo přehledně. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo pro běh ideální počasí s příjemnou teplotou a zmíněným mírným východním větrem, který závodníkům foukal převážně do zad. Zárukou tedy byly pěkné časy i hezké zážitky z tohoto legendárního závodu. Do cíle dorazilo celkem 2526 spokojených běžců. Celkově se závod velmi vydařil, za což patří velké poděkování organizátorům na čele s Českým atletickým svazem a všem jeho pomocníkům.

Barbora Jíšová – 3. místo celkově v ženách MCR-Z v čase 36:18 – „Běžela jsem si svoje, holky jsem nechala jít dopředu, ale stále jsem je měla na dohled.“

Víťa Jantsch – 1. místo v kat. M80+ v čase 56:23 !!!!!

Martin Fořt – 1. místo v kat. M54 (94. celkově) v čase 37:04

Michaela Vojteková – 8. místo v kat. Z29 v čase 45:22 – „Tento závod byl opravdu úplně jiný než všechny předchozí, poprvé jsem se účastnila tak velkého závodu, přes 3000 běžců, závod v Praze má taky něco do sebe, skvělá atmosféra a celkově prostředí… Závod s nejdelší tradicí v České republice. Navíc v pátek jsem běžela půlmaraton (21km), po kterém jsem cítila nohy ještě dneska ráno a cítím pořád i teď a tak obavy z dnešního běhu byly opravdu velké. Nakonec jsem byla z mého času opravdu překvapená příjemně, i když vím, že to mohlo být o dost lepší. Ale běžet dva závody za sebou pro mě bylo taky poprvé a docela náročné. A poprvé v barvách Eleven Run Teamu.“

Roman Koravský – 11. místo v kat. M49 (172. celkově) v čase 39:05