Duatlon Žamberk (5-20-3 km)

„21. letošní závod: MČR DT Žamberk. Stejně jako loni jsem zajel poměřit síly s českou DT/TT špičkou. Mistrovský závod na tratích 5-20-3 sliboval pekelný sprint od výstřelu po finiš, v čele s velkými jmény české scény, například Vojta Bednarský (loňský vítěz), Karlos Petrásek a František Schoval (oba profi triatlonisti). Den před závodem byly třicítky, přes noc studená fronta s deštěm a větrem a rázem bylo závodní ráno o dvacet stupňů chladnější. Byl to tedy regulérní podzimní závod, s čistou oblohou a dlouhými ranními stíny. Již od výstřelu se běželo ostré tempo. Trasa běhu byla stejná jako loni – krosík v místním parku. S prvním během jsem se popral kvalitně, s tempem 3:50/km jsem spokojen. T1 jsem prosvištěl za pár sekund a šel jsem do cyklistické části. Zde se mi bohužel nedařilo dle mých představ, jelikož jsem asi 10,5 km z celkových 18 jel sám, což mě v tom mrazivém uragánu dost vysílilo. Byly dvě skupiny, které okolo mě prosvištěly tak rychle, že jsem absolutně nestačil zareagovat. Spása pro mě přišla až po sjezdu z otočky na kopci. Tam mě dojela velká skupina, do které jsem se dokázal zapracovat. S touto silnou skupinou jsem dojel až do T2. Během depa a prvních dvou kilometrů druhého běhu jsem všechny kluky z cyklistické skupiny seběhl jelikož se mi běželo velice dobře. Čím déle jsem běžel, tím mi to šlo lépe. Výsledkem bylo v cíli 24. místo celkově, 12. v kategorii 20-39 let. Ačkoliv nebyl trénink před závodem ideální (opět zahraniční cestování) tak výsledné umístění hodnotím velice dobře.“