5. ročník Jihlavského půlmaratonu se konal druhou zářijovou neděli. Start i cíl závodu byl na Masarykově náměstí v centru města a běžci absolvovali 2 okruhy jeho ulicemi. Za krásného počasí se závodu zúčastnily stovky nadšených běžců.

Jiří Šacl – 1. místo celkově v čase 1:15:06 – „Půlmaraton jsem běžel poprvé v životě a moc jsem nevěděl, co od tak dlouhé vzdálenosti čekat. Chtěl jsem si spíše vyzkoušet délku vzdálenosti a v rozumném tempu dokončit závod. Běželi se dvě kola, v prvním kole jsem se držel dvou zkušenějších soupeřů, kteří nasadili tempo okolo 3:30/km. Nejdříve po 7 km začal ztrácet Jakub Exner a o dva kilometry později i Leoš Pelouch. Mě se podařilo udržet stejnou rychlost po zbytek celého závodu a pohodlně jsem vyhrál. Nepřekazil mi to ani kopec, který byl dlouhý cca 1 km na konci každého kola. Celkové převýšení bylo na půlmaraton poměrně velké – 230 metrů. Závod mně bavil a rychle mi utekl, v příštím roce zkusím na některé z rychlejších (rovinatějších) tratích zaběhnout rychlejší čas.“