Čáslavský duatlon (6-25-3 km)

Můj 20. letošní závod, 9.9.2018. Duatlon Čáslav (6-25-3), běh cross, cyklistika silniční háková. Na trať mého oblíbeného závodu jsem je postavil již potřetí. Každým rokem zde přibývá kvalitnějších závodníků. Už od začátku to byl pěknej fofr. Po prvním odběhnutém kilometru se výrazně oddělila skupina asi deseti borců a na druhém kiláku jsem je už ani neviděl. První běh se mi povedl dle mých představ tempem 3:50/km a to i díky spolupráci s Tomášem Vávrou, děkuji. První depo jsem zvládnul bleskurychle, získal jsem pár vteřin a tak jsem si mohl vše vklidu doladit na prvních pár metrech cyklistické části než jsme se sjeli do kompaktního balíku. Již od začátku jsme jeli ostré tempo, krátké špice a to vše za dobré spolupráce všech členů. V této skupině jsem odjel nejtěžší pasáže cyklistické části, ale bohužel jsem v jednom místě neudržel tempo se skupinou a ta se mi velmi rychle vzdalovala a nepodařilo se mi je docvaknout. Tak jsem jel asi deset kiláků samotku až mě asi 5 km před cílem sjel rychlovlak borců, z čehož dva jeli na koze (ačkoliv to bylo zakázáno). Do této skupiny se mi podařilo zapracovat a udržet se. Výsledkem byl osobák na cyklistické části, což mi bylo překvapením díky nedostatku tréninku. T2 jsem zvládnul bez problémů a vyrazil jsem na druhou běžeckou část. Běželo se mi dobře, tempo 4:00/km považuju v současném stavu tréninku za solidní výsledek. Doběhl jsem na celkovém 12. místě a 9. v kategorii. Po vyhlášení výsledků oznámili pořadatelé, že tento 25. ročník byl poslední, načež se spustil velký potlesk jakožto poděkování za velkou práci na tomto čtvrtstoletním projektu. Doufám, že si to pořadatelé rozmyslí a že se sem příští rok vrátím.“