V sobotu 28. července se uskutečnil již 5. ročník triatlonu v Beach Parku Mlékojedy distancemi závodu – 500 m plavání v pískovně, 15 km MTB a 4 km běh.

Michal Holík – 3. místo celkově v čase 56:47 – „Moje čtvrtá účast na tomto krásném triatlonu. 500 m plavání v místní pískovně. Letos zkrácené kolo na 15 km, trasa vedla po navigaci Labe. Běžecká část sestávala ze dvou okruhů okolo pískovny, celkem 4 km. Letos byla snad největší konkurence co si za všechny ročníky pamatuju. Z vody jsem lezl na osmém místě, plavalo se mi dobře. Depo jsem měl pomalé, ale vzhledem k soupeřům se povedlo. Na cyklistickou část jsem šel na čtvrtém místě. Dva soupeře jsem dal, dva dali mě a útok jednoho jsem odvrátil. Na kole jsem necítil patřičnou sílu, ale čtvrté místo jsem udržel. Díky perfektnímu druhému depu jsem zkrátil část náskoku borce přede mnou. Na to jaké bylo vedro se mi běželo neskutečně dobře a pomalu a jistě jsem tempem 3:50/km sbíhal třetího borce, což se mi asi kilák před cílem podařilo a tak z toho byla potřetí v řadě bedna. Závod byl stejně jako v minulých ročnících dobře organizačně zvládnut a už se těším na další ročník.“