Pojizerský Triatlon Sprint

„Pojizerský Triatlon 2018, můj letošní druhý triatlonový závod. Sprint triatlon, tedy polovina olympijských distancí, zde to bylo konkrétně 700-19,3-4,3. Do Bakova nad Jizerou se sjela početná skupina triatlonistů, z velké části pražáci. Plavalo se v místní retenčce s troškou zeleného kalu, cyklistika vedla po silnici druhé třídy, běžecká část vedla po polních cestách. Závod byl dobře organizovaný skupinou Pojizerský Triatlon. Zázemí bylo ve volnočasovém areálu v Bakově n.J.
Plavecká část byla dost masovka – od startu k první bójce to bylo asi jen 50 metrů, stejně jako ke každé další bójce. Hned během první minuty jsem schytal dost ran a dále jsem se držel mimo hlavní trasu a tím jsem si trochu naplaval navíc… za to bezpečí to stálo. Plavalo se mi dobře, což mi po tuze špatném prvním depu bylo k ničemu. Cyklistická část byla zvlněná, příjemně houpavá. Hákování bylo povoleno, avšak neměl jsem s kým jet. Cyklistickou část jsem zvládnul dobře, kromě posledních dvou kilometrů jsem to jel celé za své. Na otočce jsem byl 29.. Druhé depo jsem měl docela slušné a vydal jsem se stíhat své protivníky, celkem jsem jich předběhl 7. Začal jsem, stejně jako před týdnem, rozumně po 4:00/km a po 3 km jsem začal zrychlovat. Doběhl jsem na celkovém 23. místě, 12. v kategorii. S dobrým pocitem po pořádné práci. Všechny tři disciplíny se mi povedly. Závod pěkný a rád se za rok vrátím.